Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Równowartość połowy paczki papierosów za wizytę u specjalisty

Źródło: Kurier Medyczny/KL
Autor: Agnieszka Starewicz-Jaworska |Data: 17.01.2020
 
 
Tagi: Marcin Czech
Problemem polskiej ochrony zdrowia są kolejki. Co zrobić, aby były krótsze? - Wprowadziłbym dla pacjentów niewielkie opłaty, które nie obciążą budżetu domowego, na przykład równowartość połowy paczki papierosów za wizytę u specjalisty - mówi były wiceminister zdrowia Marcin Czech w rozmowie z „Kurierem Medycznym”.
- Pacjent płaciłby 5 zł za wizytę u lekarza rodzinnego i 10 albo 15 zł za wizytę u specjalisty. Gwarantuję, że kolejki się zmniejszą. To jest tzw. ryzyko nadużywania. Do specjalistów poszliby ci, którzy tego potrzebują. To mogłaby być szybka i skuteczna akcja, ale politycznie niepopularna - przyznaje Marcin Czech.

Ekspert dodaje, że pomysł zapewne nie zostanie zrealizowany przez obecne ministerstwo ani przez ten rząd.

Rozmowę w całości opublikowano w „Kurierze Medycznym” 5/2019.

Przeczytaj także: „Marcin Czech: Znowelizujmy ustawę refundacyjną”, „Czech o tym, co zrobić, aby pieniędzy na zdrowie było więcej”, „Czech kontra Fakt” i „Czech: Kiedy minister Szumowski obejrzał moje wyniki badań serca, powiedział: „Nie ma wyjścia. Muszę cię puścić”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe