Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Rozporządzenie w sprawie prowadzenia rejestru chorób zakaźnych i przechowywania danych

Źródło: Rządowe Centrum Legislacji
Autor: Krystian Lurka |Data: 29.06.2020
 
 
– Informacje o przypadkach chorób zakaźnych są przechowywane w rejestrze wieczyście, po upływie 30 lat usuwane będą dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, numer PESEL – wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia rejestru chorób zakaźnych oraz okresu przechowywania danych zawartych w tym rejestrze.
Co poza tym?

Zgodnie z projektowanymi zapisami rejestr chorób zakaźnych jest prowadzony w postaci elektronicznej. – Do rejestru wprowadza się dane, które zostaną wstępnie zweryfikowane i w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości lub braków uzupełnione zgodnie z przepisami projektowanego rozporządzenia, co jest niezbędne w celu prowadzenia skutecznego nadzoru epidemiologicznego – wynika z uzasadnienia projekt.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Rozporządzenie ministra zdrowia z 24 czerwca 2020 r. w sprawie sposobu prowadzenia rejestru chorób zakaźnych oraz okresu przechowywania danych zawartych w tym rejestrze”.

Przeczytaj także: „Zwycięstwa i klęski w grach SARS-CoV-2 z układem odpornościowym” i „Jak poprawić funkcjonowanie SOR?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe