Wyślij
Udostępnij:
 
 

Stanowcze "nie" wobec listu diagnostów laboratoryjnych

Źródło: KL, Polska Federacja Szpitai
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 24.06.2016
 
 
Polska Federacji Szpitali odniosła się do listu Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. - Nie zgadzamy się z KIDL, która domaga się wprowadzenia konieczności posiadania medycznego laboratorium diagnostycznego jako obligatoryjnej jednostki organizacyjnej szpitala - czytamy w stanowisku PFSzp.
- Polska Federacja Szpitali stoi na stanowisku, że żądania KIDL są kolejnym przykładem prób pozbawienia menedżerów szpitali jednego z podstawowych narzędzi zarządczych, jakim jest wpływ na strukturę organizacyjną kierowanego podmiotu leczniczego. Przypominamy, że polscy dyrektorzy to wysoko kwalifikowana kadra, która ma na uwadze optymalne funkcjonowanie szpitala zarówno pod względem jakościowym, jak i kosztowo-efektywnościowym. Nie zgadzamy się z twierdzeniem zawartym w liście otwartym KIDL, iż “kierownictwo szpitala postrzega laboratorium jedynie po stronie kosztów, a nie jako zysk dla szpitala i pacjentów”. Tego typu stwierdzenia świadczą o lekceważącym stosunku do kadry menedżerskiej polskich szpitali, wobec którego federacja wyraża stanowczy sprzeciw - czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Szpitali.

Przeczytaj też tekst pod tytułem: "Elżbieta Puacz: Nie troszczycie się o bezpieczeństwo medycznej diagnostyki laboratoryjnej"
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe