Wyślij
Udostępnij:
 
 

Studiuj zarządzanie ochroną zdrowia w Gdańsku

Autor: Krystian Lurka |Data: 16.09.2019
 
 
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku prowadzi rekrutację na drugą edycję studiów podyplomowych z "Zarządzania w Ochronie Zdrowia". – Studia pozwolą na pozyskanie nowoczesnej wiedzy menedżerskiej z zakresu zarządzania w obszarze ochrony zdrowia, dzięki czemu absolwenci studiów będą przygotowani do profesjonalnego i efektywnego zarządzania podmiotami leczniczymi - mówi dr inż. Krzysztof Czerkas, opiekun kierunku.
– Poziom ochrony zdrowia w Polsce z punktu widzenia pacjenta jest niezadowalający. Jedną z przyczyn stanowi niewątpliwie brak odpowiednich umiejętności menedżerskich wśród kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi. Podmioty te borykają się z wieloma trudnościami natury organizacyjnej, finansowej i zasobowej. Biorąc pod uwagę fakt, że większość polskich publicznych szpitali jest dzisiaj zadłużona, można śmiało powiedzieć, że z ich zarządzaniem nie jest dobrze. Nasze studia umożliwią uczestnikom zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności pozwalających odwrócić ten niekorzystny trend - mówi dr inż. Krzysztof Czerkas, opiekun kierunku, ekspert w dziedzinie służby zdrowia, zarządzania przedsiębiorstwem i członek rady naczelnej Polskiej Federacji Szpitali, i dodaje, że celem studiów jest wykształcenie kadry menedżerskiej do efektywnego działania, tak by w sposób nowoczesny, twórczy i samodzielny potrafiła w warunkach gospodarki rynkowej zarządzać jednostkami opieki zdrowotnej.

̶ Osobom, które już pracują lub zarządzają podmiotami leczniczymi (dyrektorzy podmiotów leczniczych, członkowie zarządów spółek szpitalnych, członkowie rad społecznych przy szpitalach, członkowie rad nadzorczych podmiotów leczniczych) studia umożliwią doskonalenie oraz zwiększenie wiedzy menedżerskiej w ochronie zdrowia w wymienionych zakresach kompetencji. Do udziału w studiach zapraszamy też osoby pracujące na stanowiskach samodzielnych, członków niższej i średniej kadry kierowniczej oraz pracowników działów medycznych, działów finansowo-księgowych i działów eksploatacyjno-administracyjnych w placówkach ochrony zdrowia. Absolwenci studiów będą przygotowani do profesjonalnego i efektywnego zarządzania podmiotami leczniczym - wyjaśnia Czerkas.

Studia skierowane są do:
- absolwentów wydziałów ekonomii, zarządzania, prawa oraz innych kierunków akademickich, którzy swoją przyszłą karierę zawodową wiążą z zarządzaniem placówkami medycznymi,
- kadry zarządzającej lub pracującej w podmiotach leczniczych, która chce pogłębić swoją wiedzę i umiejętności,
- osób, które swoją przyszłość zawodową wiążą z sektorem ochrony zdrowia.

Więcej o studiach na stronie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdański: www.wsb.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki/zarzadzanie-w-ochronie-zdrowia.

Przeczytaj także: "Dobrym menedżerem nikt się nie rodzi".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe