Bartosz Bańka/Agencja Wyborcza.pl

System no fault trudny politycznie ►

Udostępnij:
– System no fault, o którym marzyliśmy wszyscy, jest kontrowersją i to trzeba otwarcie powiedzieć. My, jako uczestnicy systemu ochrony zdrowia, jesteśmy do niego w stu procentach przekonani, ale na poziomie politycznym jest trudny do wytłumaczenia – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji Bezpieczeństwo Pacjenta.
Minister zdrowia wziął udział – 22 kwietnia – w wydarzeniu zorganizowanym przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku oraz Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.

Szef resortu już na początku mówił o systemie no fault.

– System no fault, o którym marzyliśmy wszyscy, jest kontrowersją i to trzeba otwarcie powiedzieć. My, jako uczestnicy systemu ochrony zdrowia, jesteśmy do niego w stu procentach przekonani, ale na poziomie politycznym – nie wymieniając konkretnych resortów – jest trudny do wytłumaczenia – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ministerstwo Sprawiedliwości
Wydaje się oczywiste, że chodziło o Ministerstwo Sprawiedliwości, które blokuje – na poziomie rządu – prace nad projektem ustawy o jakości w ochronie zdrowia, sprzeciwiając się systemowi no fault – nawet w okrojonej formie, w jakiej został zaproponowany przez Ministerstwo Zdrowia i Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.

Relacja z konferencji do obejrzenia w całości poniżej – cytowana wypowiedź ministra Niedzielskiego rozpoczyna się w dwunastej minucie nagrania. 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.