Szczurek-Żelazko, Latos i Maksymowicz nie wsparli onkologii

Udostępnij:
232 posłów PiS głosowało za przyjęciem ustawy, która przeznacza na dopłaty dla TVP i Polskiego Radia prawie 2 mld zł jako rekompensatę za ulgi abonamentowe. Nie zdecydowali się poprzeć opozycji i przeznaczyć pieniędzy na dofinansowanie onkologii. Wśród polityków byli „zdrowotni” posłowie, między innymi wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos i neurochirurg, twórca olsztyńskiego „Budzika” Wojciech Maksymowicz.
Poza wymienionymi wesprzeć onkologii nie chcieli były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz, endokrynolog Czesław Hoc, były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha, specjalizująca się w dziedzinie chorób wewnętrznych Katarzyna Sójka, internistka, alergolog i pulmonolog Anna Dąbrowska-Banaszek, lekarka rodzinna Elżbieta Płonka i farmaceuta Paweł Rychlik.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie uczestniczył w głosowaniu.

Więcej o wynikach głosowania na stronie: www.orka.sejm.gov.pl/glosowanie55.

Przeczytaj także: „Przegłosowali 2 mld zł dla mediów publicznych”, „Grodzki: 2 mld zł zamiast na rządową propagandę powinniśmy przeznaczyć na onkologię” i „Narodowa Strategia Onkologiczna zaprezentowana u prezydenta Dudy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.