Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Szumowski: Konieczne jest przemodelowanie opieki zdrowotnej

Autor: Krystian Lurka |Data: 19.11.2019
 
 
- Ważne jest przemodelowanie opieki zdrowotnej tak, aby system stawał się przyjazny dla pacjentów – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas kongres „Zdrowie Polaków 2019”. Podkreślił jednak, że to proces długofalowy.
Szumowski przyznał, że kolejnymi kluczowymi wyzwaniami stojącymi przez systemem zdrowia są edukacja, profilaktyka i zastosowanie najnowszych technologii w medycynie. - Minister, odnosząc się do stwierdzenia, że w tej chwili pacjent oczekuje więcej niż otrzymuje, podkreślił, że nie tylko warto dyskutować o tym, jak poprawiać system, ale pokazywać to, co się udało w ochronie zdrowia już osiągnąć – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podkreślił, że nie tylko zwiększanie nakładów na zdrowie jest istotne, ale również modelowanie samej opieki nad pacjentem, aby faktycznie płacić za efekt leczenia.

Przeczytaj także: „Szumowski o planach Ministerstwa Zdrowia”, „Szumowski: Kiedy Narodowy Plan dla Chorób Rzadkich? Niebawem” i „Łukasz Szumowski: Sprzeciw sumienia to podstawowe prawo lekarzy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe