Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marcin Stępień/Agencja Gazeta

Szumowski: Minister zdrowia nie ma wpływu na bieżące zarządzanie szpitalem

Źródło: Super Express
Autor: Krystian Lurka |Data: 09.12.2019
 
 
- Łatwiej zrzucić odpowiedzialność na niedostateczny poziom finansowania służby zdrowia, niż dobrze zarządzać szpitalem lub wprowadzić plan naprawczy - twierdzi minister zdrowia Łukasz Szumowski. - W mediach mówi się, że za problemy finansowe placówek zdrowotnych odpowiedzialny jest minister. Tyle że tak nie jest - dodaje.
- Skoro w danej placówce wojewódzkiej jest źle, to dlaczego marszałek województwa zwraca się o pomoc do ministra? - pyta „Super Express”.

- Dlatego, że dużo łatwiej zrzucić odpowiedzialność na niedostateczny poziom finansowania służby zdrowia, niż dobrze zarządzać lub wprowadzić plan naprawczy - odpowiada minister Szumowski. - Jeżeli dana placówka sobie nie radzi, to trzeba wprowadzić plan naprawczy. Należy dostosować ofertę placówki do potrzeb lokalnej społeczności, negocjować ceny z dostawcami leków i wyrobów medycznych. Za to odpowiedzialni są dyrektorzy placówek. Pośrednio także organy założycielskie, czyli właściciele, w większości samorządy - wyjaśnia Szumowski.

- W mediach mówi się, że za problemy, finansowe placówek zdrowotnych odpowiedzialny jest minister. Tyle że zgodnie z prawem tak nie jest. Minister nie ma wpływu na bieżące zarządzanie szpitalem - przyznaje Łukasz Szumowski w rozmowie z „Super Expressem”.

Przeczytaj także: „W sieci? To się rozleci”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe