Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Szumowski o bezpłatnych szczepieniach HPV

Autor: Krystian Lurka |Data: 06.12.2019
 
 
- W Narodowej Strategii Onkologicznej zapisano, że od stycznia 2021 r. refundowane będzie szczepienie dziewczynek przeciwko wirusowi HPV, czyli brodawczaka ludzkiego, który wywołuje między innymi raka szyjki macicy i nowotwory głowy - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Minister Szumowski w rozmowie z RMF FM był spytany o Narodową Strategię Onkologiczną i znajdujące się w niej zapisy, między innymi te dotyczące szczepienia przeciwko wirusowi HPV.

- W strategii jest zapisane to, o co postulowały środowiska od dawna, a część krajów już to wprowadziło. Chcemy, aby od 2021 r. dziewczynki powyżej dziewiątego roku życia zostały objęte refundowanymi szczepieniami przeciwko HPV - podkreślił Szumowski.

Szczepienie nie będzie obowiązkowe.

Ile ma kosztować zmiana kalendarza? Minister Szumowski wstępnie szacuje, że koszt szczepienia jednego rocznika wyniesie 90 mln zł.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe