Wyślij
Udostępnij:
 
 
Adam Stępień/Agencja Gazeta

Szumowski prosi o ograniczenie aktywności zawodowej

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 28.03.2020
 
 
- Trudna sytuacja epidemiczna wymaga bardzo dobrej organizacji i zachowania dużej ostrożności. Proszę w miarę możliwości o ograniczenie swojej aktywności zawodowej do jednego podmiotu leczniczego – pisze minister zdrowia Łukasz Szumowski w liście skierowanym do pracowników medycznych.
- Tak jak wszystkich Polaków prosimy o ograniczenie kontaktów, tak proszę o to również pracowników ochrony zdrowia. Jeśli więc nie ma ważnych przyczyn, dla których aktywność zawodowa personelu medycznego wymaga pracy w innych jednostkach, bez której te jednostki nie byłby w stanie funkcjonować, proszę o rozważenie, czy nie warto na czas epidemii tej aktywności ograniczyć – apeluje minister Szumowski i zwraca uwagę, że w obecnej sytuacji nie należy wprowadzać kategorycznych zakazów dotyczących wszystkich pracowników służby zdrowia. – Byłyby one nie tylko niemożliwe do realizacji, ale mogłyby przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Ograniczenia te, o których wspomniała również wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko w piśmie z 26 marca 2020 r., skierowane są przede wszystkich do pracowników jednoimiennych szpitali zakaźnych oraz oddziałów zakaźnych w szpitalach ogólnych – wyjaśnia.

Minister przyznaje, że zalecenia i prośby mają przede wszystkim chronić właśnie personel medyczny przed możliwym zakażeniem, a co za tym idzie ochronić również pacjentów.

- Zwracam się też z apelem do wszystkich kierujących placówkami medycznymi o rozważne
podejmowanie decyzji, w porozumieniu z pracownikami tak, aby uwzględnić specyfikę pracy każdego z członków zespołu – pisze minister Szumowski.

Przeczytaj także: „Resort zaleca personelowi medycznemu ograniczenie liczby miejsc wykonywania pracy”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe