Wyślij
Udostępnij:
 
 

Szumowski przyznał, że spróbował marihuany i...

Źródło: KL, RMF FM, TVN24
Autor: Krystian Lurka |Data: 06.02.2019
 
 
- Raz w życiu próbowałem marihuany, fatalnie to się skończyło - przyznał minister Łukasz Szumowski w RMF FM. Szumowski opowiedział się przeciwko zalegalizowaniu w Polsce marihuany jako używki. - W Polsce nie było dostępu do takich środków odurzających, do narkotyków i mam nadzieję, że nie będzie - powiedział spytany o możliwość zalegalizowania marihuany jako używki.
Szumowski w rozmowie z RMF przyznał, że w przeszłości palił papierosy, jednak zerwał z nałogiem. Zapytany o to, czy kiedykolwiek zapalił marihuanę, odpowiedział: - Raz w życiu próbowałem, fatalnie to się skończyło i nigdy więcej. Nie nadaję się chyba do takich rzeczy, zbyt mocno reaguję na szczęście.

Marihuana medyczna została w Polsce zalegalizowana. - Na początku listopada 2017 roku weszła w życie nowelizacja przepisów. Zgodnie z nimi konopie mogą być wykorzystywane do przygotowania leków recepturowych w aptece. Sporządzenie preparatu mogą ordynować lekarze, leki takie nie są refundowane.

Przeczytaj także: "Bernie Sanders: Lek był za darmo, a dzisiaj kosztuje 375 tysięcy dolarów. Dlaczego?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe