Patryk Ogorzalek/Agencja Wyborcza.pl

Tadeusz Rydzyk chce kształcić lekarzy

Udostępnij:
Być może w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będą kształceni lekarze – uczelnia złożyła dokumenty do Ministerstwa Edukacji i Nauki, które są potrzebne do otwarcia kierunku lekarskiego. – Chcielibyśmy zacząć od października – zapowiada rektor-założyciel uczelni ojciec Tadeusz Rydzyk.
– Trzeba kształcić intelekt i osobowość, pomóc we właściwym nauczaniu lekarzy. Dlatego złożyliśmy dokumenty. Będziemy robili nabór. Wierzymy, że dostaniemy zgodę. Chcielibyśmy zacząć od października – informuje w Radiu Maryja Tadeusz Rydzyk.

AKSiM, jeśli chodzi o kierunki medyczne, jak do tej pory proponuje studia licencjackie z pielęgniarstwa.

Ponadto od początku działalności prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach dziennikarstwo, politologia oraz informatyka medialna. W ofercie uczelni są też informatyka oraz studia z zakresu zarządzania Masters of Business Administration. Nowością od tego roku akademickiego są jednolite studia na kierunku prawo.

Coraz więcej uczelni kształcących lekarzy
Przypomnijmy – obecnie lekarze są kształceni w 24 szkołach wyższych, a od października ich liczba zwiększy się co najmniej do 27. W kolejce na wydanie zgody na otwarcie kierunku lekarskiego czeka jeszcze 12 uczelni.

Przeczytaj także: „Felczeryzacja polskiej medycyny”, „O hurtowym kształceniu lekarzy – opinia eksperta” i „Najważniejsi są pacjenci”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.