Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tomasz Latos: Poprzedni rząd nie zwiększył znacząco nakładów na zdrowie
 
Działy: Aktualności
Tagi: Tomasz Latos
- Jednocześnie ze wzrostem nakładów na system ochrony zdrowia, konieczna jest jego poprawa - przyznał wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia.
Tomasz Latos podkreślił, że poprzedni rząd nie zwiększył znacząco nakładów na zdrowie. - Działo się coś odwrotnego. Skoro nie było można zwiększyć nakładów na ochronę zdrowia i zwiększyć w ten sposób odpowiedzialności państwa, to próbowano pozbyć się tej odpowiedzialności, czyli prywatyzować, komercjalizować, po to, żeby tę odpowiedzialność przerzucić na kogoś innego, nie na rząd - powiedział i przyznał, że potrzebny jest nie tylko wzrost nakładów, ale i jednoczesna poprawa całego systemu ochrony zdrowia.

- To jest proces, który należy realizować jednocześnie, czyli należy ten system naprawiać, spowodować, że on będzie bardziej wydolny, lepszy, bardziej przyjazny dla pacjenta. Temu będą także służyły te dodatkowe pieniądze, nakłady. Bo jeżeli to wszystko zostanie natychmiast wpompowane, to ten system się raczej naprawiać nie będzie - powiedział Latos, o czym poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Komentując pojawiające się oczekiwania różnych środowisk w sprawie szybszego i wyższego wzrostu nakładów na zdrowie, powiedział: - Poruszamy się w ramach tego, co jest możliwe i na dodatek trudne. I tak balansując na pewnej krawędzi możliwości, aby nie zwiększać opodatkowania obywateli.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe