Wyślij
Udostępnij:
 
 

Uczestnicy Akademii Formedis otrzymali certyfikaty

Źródło: Agata Kaczmarek/KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.06.2018
 
 
Dostali je, podczas zakończenia inicjatywy, z rąk pana Piotra Magdziarza, doradcy i eksperta firmy Formedis oraz dr. hab. Tomasza Piotrowskiego, prodziekana wydziału nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Agata Kaczmarek, studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, uczestniczka Akademii Formedis:
- W czwartek (14 czerwca) odbyły się ostatnie warsztaty i uroczyste zakończenie pierwszej edycji Akademii Formedis organizowanej przez firmę Formedis oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uczestnicy otrzymali certyfikaty z rąk pana Piotra Magdziarza, doradcy i eksperta firmy Formedis oraz dr. hab. Tomasza Piotrowskiego, prodziekana wydziału nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W uroczystości brali również udział specjaliści, którzy podczas trwania całej Akademii w niezwykle profesjonalny, ale przystępny sposób dzielili się swoją wiedzą ze studentami. Na szczególne podziękowanie zasługują pan dr Rafał Spachacz, pan Paweł Niszczota, przedstawiciele FILIPIAKBABICZ: pan adwokat Patryk Filipiak oraz radca prawny pan Szymon Rajski, pan Adam Michańków,prezes zarządu Fresh Brand Design, pan Tomasz Olszówka, prezes zarządu Centrum Zdrowia Tuchów, pan Krzysztof Lis, prezes zarządu Sumpro Sp. Z o.o, pan Michał Hess, architekt, przedstawiciel Formedis Design architekt. Opiekę medialną wydarzenia oraz nagrody dla uczestników w postaci prenumeratę fachowych czasopism zagwarantowała firma Termedia i "Menedżer Zdrowia".

Ideą całego przedsiewzięcia, trwającego od października 2017 roku, była poprawa jakości zarządzania w sektorze ochrony zdrowia poprzez prowadzenie szkoleń dla osób, które w przyszłości zawodowej planują objęcie stanowisk kierowniczych w podmiotach leczniczych. W projekcie brali udział studenci zdrowia publicznego, farmacji, kierunku lekarskiego oraz innych kierunków związanych z naukami medycznymi i ekonomicznymi z całej Polski. Podczas warsztatów zostały poruszone różnorodne zagadnienia związane z problematyką ochrony zdrowia, restrukturyzacją zadłużenia podmiotów leczniczych, czy audytem sytuacji wyjściowej niezbędnym do opracowania programu naprawczego. Nie zabrakło również praktycznych zajęć z zarządzania i przywództwa, które rozwijały przydatne w kierowaniu projektami umiejętności miękkie. Uczestnicy zostali także zapoznani z aktami prawnymi dotyczacymi ochrony zdrowia oraz możliwościami ubiegania się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Z uwagi na duża liczbę zgłoszeń do pierwszej edycji, a także na bardzo pozytywną ocenę uczestników, planowana jest kontynuacja Akademii Formedis na Uniewrsytecie Medycznym w Poznaniu w przyszłym roku akademickim 2018/2019.

Przeczytaj także: "O pierwszych zajęciach Akademii Formedis".
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe