Wyślij
Udostępnij:
 
 
Warszawa: Pionierski zabieg urologiczny w Szpitalu Praskim
 
W Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o., w Warszawie przeprowadzano wczoraj (10 kwietnia) pierwszy w Polsce zabieg wszczepienia nowego, mało inwazyjnego, mechanicznego zwieracza cewki moczowej systemu Remeex MRS II.
Zabieg, który trwał 1,5 godziny przeprowadził trzyosobowy zespół lekarzy urologów.
– Pacjent ma się doskonale, a my jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zaoferować mu znacznie bezpieczniejszą procedurę umożliwiającą odzyskanie kontroli nad pęcherzem moczowym – mówi dr Piotr Marczyński, p.o. ordynatora oddziału urologii i urologii onkologicznej Szpitala Praskiego oraz szef zespołu, który przeprowadzał zabieg i dodaje:
– Już w drugiej dobie po zabiegu chory ma szansę opuścić oddział. Warto podkreślić, że mechaniczny zwieracz cewki moczowej systemu Remeex MRS II można stosować również u chorych poddanych uprzednio radioterapii.
Z kolei Halina Depcik, prezes zarządu Szpitala Praskiego, informuje, że placówka dołoży wszelkich starań, aby tą nowoczesną procedurą zainteresować NFZ i umożliwić jej wprowadzenie do stałego stosowania w szpitalu.
– Warto podkreślić, że niesie ona szereg korzyści dla pacjentów: jest mało inwazyjna, obarczona niewielkim odsetkiem powikłań i możliwa do wykonania w czasie krótkiej hospitalizacji – mówi Halina Depcik.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe