Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta

Wicepremier Sasin: Część lekarzy nie chce wykonywać obowiązków

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 13.10.2020
 
 
– Występują problemy w ochronie zdrowia, między innymi to zaangażowanie personelu medycznego. Niestety, jest brak woli części środowiska lekarskiego – powiedział wicepremier Jacek Sasin, komentując zarzuty przedstawicieli opozycji, zgodnie z którymi premier Mateusz Morawiecki „zmarnował lato”, zajmując się rekonstrukcją rządu zamiast pandemią.
– To nie jest prawda – ocenił Sasin podczas rozmowy na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Wicepremier przyznał, że dysponujemy odpowiednią liczbą łóżek szpitalnych, respiratorów i innych środków medycznych. – To jest zupełnie inna sytuacja, niż była wiosną i w żadnym wypadku nie można mówić, że ten czas został zmarnowany – stwierdził Sasin.

– Oczywiście występują problemy, między innymi jest nim zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety, jest brak woli części środowiska lekarskiego. Chcę to podkreślić wyraźnie – części. Oczywiście wielu lekarzy, pielęgniarek – personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce – przyznał.

Ocenił, że może to wynikać ze strachu przed epidemią.

– To naturalny, ludzki strach, ale on w środowisku lekarskim nie powinien występować – podkreślił.

O sprawie poinformowała też „Rzeczpospolita”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe