Wyślij
Udostępnij:
 
 
Województwo podlaskie bierze kredyt na pensje dla lekarzy
 
Działy: Aktualności
Zarząd województwa podlaskiego rozważa poręczenie kredytu dwóm szpitalom, aby choć w części spełnić żądania płacowe lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia umów o pracę.
- Chodzi o prowadzone przez samorząd: wojewódzki szpital zespolony w Białymstoku i szpital psychiatryczny w Choroszczy – pisze Onet.

Odpowiedzialny w zarządzie województwa za ochronę zdrowia Bogdan Dyjuk powiedział na konferencji prasowej, że na najbliższym posiedzeniu zarządu będzie składał wniosek o wyrażenie zgody na zaciągnięcie kredytu przez oba szpitale, a samorząd województwa je poręczy. - Bo w innym wypadku szpitale przestaną funkcjonować. Ale okazuje się, że to wyłącznie nasze zmartwienie, że to my powinniśmy zaciągać zobowiązanie - mówił Dyjuk.

Na kredyt musi się zgodzić sejmik województwa.

Jak podaje PAP konkretna kwota kredytu nie padła, będzie ona zależała od toczących się negocjacji i rozmów z lekarzami. Nie przyniosły żadnego konkretnego efektu prowadzone w tej sprawie w ostatnich tygodniach rozmowy z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz p.o. prezesa NFZ Andrzejem Jacyną.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe