Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Wypalony zawodowo

Autor: Krystian Lurka |Data: 15.11.2019
 
 
Światowa Organizacja Zdrowia wpisze wypalenie zawodowe do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, która zacznie obowiązywać od 2022 r., uznając je za syndrom zawodowy związany z bezrobociem i zatrudnieniem.
W ślad za tą informacją w niektórych mediach pojawiła się następna, sugerująca, że już w 2022 r. będziemy mogli iść do lekarza i dostać od niego zwolnienie ze względu na wypalenie zawodowe.

- Niestety, o ile pierwsza informacja jest prawdziwa, druga już nie. Bo choć burn-out znajdzie się w nowej, jedenastej wersji ICD, w rozdziale pod tytułem „Czynniki wpływające na stan zdrowia lub kontakt ze służbą zdrowia”, to nie zostało ono sklasyfikowane jako stan medyczny - wyjaśnił „Dziennik Gazeta Prawna”.

W skrócie – syndrom wypalenia zawodowego nie został uznany za jednostkę chorobową, lecz czynnik mogący potencjalnie mieć wpływ na nasz stan zdrowotny i w efekcie zmusić nas do pójścia do lekarza.

Przeczytaj także: „Czy ktoś wspiera pielęgniarki?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe