Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zamiast porozumienia – protokół rozbieżności. Głodówka pielęgniarek w Przemyślu trwa nadal
Źródło: BL, PAP, Dziennik Gazeta Prawna
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 25.09.2018
 
 
Podpisaniem protokołu rozbieżności zakończyły się wtorkowe rozmowy protestujących pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu z przedstawicielami dyrekcji placówki i zarządu województwa.
- Rozbieżności dotyczą podwyżek płac. Strona związkowa chce podwyżki o 1,2 tys. zł z wyrównaniem od początku sierpnia. Z kolei my proponujemy 850 zł rozłożone na trzy lata - powiedział PAP odpowiedzialny za służbę zdrowia członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek.

W szpitalu wojewódzkim od 3 września trwa rotacyjny protest głodowy, a od czwartku ubiegłego tygodnia także protest absencyjny. - We wtorek na zwolnieniach lekarskich przebywa 116 pielęgniarek tej placówki. Natomiast w rotacyjnym proteście głodowym bierze udział kilkanaście osób – podała „Dziennik Gazeta Prawna”.

Uczestniczące w nim pielęgniarki nie odeszły od łóżek pacjentów. Pracują normalnie, a w akcji uczestniczą w czasie wolnym.

Szpital w Przemyślu w ubiegłym tygodniu wstrzymał planowe przyjęcia.

PAP przypomniał, że początkowo protestujące żądały podwyżki wynagrodzenia zasadniczego do 6 tys. zł brutto dla pielęgniarek z większym stażem pracy i 5,5 tys. zł brutto dla młodszych. Potem domagały się podwyżki o 1,2 tys. zł. Dyrekcja szpitala oferuje im 850 zł.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe