Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jakub Włodek/Agencja Gazeta

Zaszczepią wszystkich pełnoletnich Polaków

Źródło: Polsat News
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.11.2020
 
 
– Rząd planuje zaszczepić przeciwko COVID-19 całą populację dorosłych, czyli 31 milionów ludzi – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał, że „ten proces nie będzie łatwy”.
Minister Niedzielski w rozmowie z Polsat News podkreślił, że „dostępność szczepionki musi być masowa”. Co zrobić, aby tak było? – Myślimy o wykorzystaniu punktów drive-thru, w których wykonywane są wymazy – powiedział przedstawiciel resortu.

Niedzielski był też pytany o antyszczepionkowców i ich ewentualny sprzeciw wobec szczepienia wszystkich dorosłych Polaków. Minister uspokoił i zapewniał, że stosowane będą te szczepionki, które przeszły odpowiednie badania kliniczne.

– Niesprawdzonych produktów „nie wpuścimy” na nasz rynek – podkreślił szef resortu zdrowia.

Przeczytaj także: „Szczepionka przeciw COVID-19 – eksperci zadają pytania”, „Czy wszyscy Polacy będą zaszczepieni przeciwko COVID-19?” i „Prof. Lidia Brydak: Dlaczego proepidemicy nie płacą za powikłania po grypie?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe