Wyślij
Udostępnij:
 
 

Złożyli zawiadomienie do prokuratury przeciwko "Stop NOP"

Źródło: Facebook, Twitter, Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 17.10.2019
 
 
Ministerstwo Zdrowia zainterweniowało, chce, aby Stowarzyszenie "Stop NOP" odpowiedziało za pomówienie lekarzy o świadome podawanie leków powodujących niewydolność oddechową.
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował w czwartek (17 października) Prokuraturę Rejonową Poznań Stare Miasto o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby prowadzące stronę facebookową Stowarzyszenia "Stop NOP". Chodzi o zamieszczony w środę (16 października) post, w którym autorzy strony proszą o zgłaszanie przypadków "eutanazji" w szpitalach.

- Nie ma zgody Ministerstwa Zdrowia na szerzenie treści zagrażających bezpieczeństwu pacjentów oraz internetowy hejt wobec personelu medycznego - napisał na Twitterze Cieszyński.

O czym mowa?

- Mamy podejrzenia, że w polskich szpitalach dochodzi do eutanazji pacjentów. Jeśli ktoś z was ma taką wiedzę lub podejrzenie, że takie sytuacje mają miejsce w szpitalach, apelujemy o pomoc. Szczególny apel kierujemy do Rodzin osób zmarłych w szpitalach na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii. Sprawdźcie, jakie leki zostały podane, szczególnie w ostatnich dniach. Jeśli będzie tam morfina, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że lekarze doprowadzili do eutanazji w szpitalu - napisało "Stop NOP" w poście.

- Morfina stosowana jest do uśmierzania bólu pacjentów na oddziałach intensywnej terapii czy na SOR-ach, a oskarżenia są bezpodstawne - przypomniała "Rzeczpospolita".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe