Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pixabay

Żółte karetki

Autor: Krystian Lurka |Data: 08.10.2019
 
 
Do 2028 roku wszystkie ambulanse państwowego pogotowia zmienią barwę z białej na żółtą. Mają być lepiej widoczne i nie mylić się z karetkami transportowymi.
- Dziś pojazdy Państwowego Ratownictwa Medycznego mają kolor biały i żółty - przypomina "Rzeczpospolita" i informuje, że ta dowolność będzie możliwa jeszcze tylko przez osiem lat.

Tyle czasu Ministerstwo Zdrowia daje dysponentom pogotowia na na dostosowanie wymagań i wymianę pojazdów. - Koszty zakupu ambulansów są wkalkulowane w koszty eksploatacyjne zespołów ratownictwa medycznego - poinformowano w uzasadnieniu projektu.

Jeśli chcesz ściągnąć projekt, kliknij w: "Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego".

Przeczytaj także: "Waldemar Kraska: Jeździłem 30 lat w pogotowiu. Miałem poczucie, że..." i "Kraska: Chwilami mamy problemy z funkcjonowaniem SOR-ów".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe