Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

EAN 2022: Najnowsze badania i interdyscyplinarne podejście do pacjenta

Źródło: EAN 2022
Autor: Monika Stelmach |Data: 21.06.2022
 
 
W tegorocznym programie Kongresu Europejskiej Akademii Neurologii (EAN 2022) sporo miejsca poświęcono diagnostyce i leczeniu migreny, chorób neurodegeneracyjnych, SM oraz padaczki.
8. Kongres Europejskiej Akademii Neurologii (25-26 czerwca) w tym roku odbędzie się w Wiedniu. To coroczna międzynarodowa konferencja poświęcona neurologii, intensywnej terapii, anestezjologii i psychiatrii. Jak zapowiadają organizatorzy, kongres EAN będzie prawdziwie ogólnoeuropejskim spotkaniem, gromadzącym neurologów i specjalistów pokrewnych dziedzin w celu nawiązania kontaktów, wymiany wiedzy oraz sprostania głównym wyzwaniom w neurologii. Stąd w programie wiele warsztatów.

W tym roku wiele miejsca zostanie poświęcone m.in. leczeniu migreny, chorobom neurodegeneracyjnym, padaczce i nowotworom mózgu. Specjaliści podkreślają potrzebę wielodyscyplinarnego podejścia do leczenia chorób neurologicznych. W wykładzie „Optymalna opieka nad padaczką zaczyna się na oddziale ratunkowym" opowiedzą, jak ogromne znaczenie ma szybka interwencja. Wśród wykładów i warsztatów będą także tematy z pogranicza neurologii i onkologii, okulistyki i traumatologii. Naukowcy przedstawią najnowsze wyniki badań, m.in. związku między zaburzeniami poznawczymi a atrofią mózgu w SM.

Konferencja EAN 2022 odbywa się w trybie hybrydowym.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.