Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rozpoczyna się VII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Autor: Iwona Konarska |Data: 14.09.2022
 
 
Przed nami cztery dni dyskusji, debat i warsztatów. Lublin stał się agorą polskiej neurologii. – Tegoroczny zjazd odbywa się w formule stacjonarnej, dając uczestnikom szansę na wiele spotkań podczas dni wypełnionych sesjami plenarnymi, warsztatowymi i specjalnymi – mówi prof. Konrad Rejdak, prezes PTN.
Mocnym otwarciem są sesje szkoleniowe poświęcone m.in. chorobom naczyniowym. Kolejny ważny punkt to konferencja prasowa dotycząca reformy neurologii polskiej.

Zwieńczeniem dnia będzie uroczyste otwarcie konferencji – powitanie wygłoszone przez prof. dr. hab. Konrada Rejdaka, prezesa Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, kierownika naukowego konferencji, oraz prof. dr. hab. Wojciecha Załuskę, JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Przewidziany jest również panel dyskusyjny – „Stan opieki zdrowotnej w województwie lubelskim na tle kraju i Europy”, który poprowadzi dr n. med. Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Kolejny punkt programu to Puchar Polski w „neurologii popularnej” – quiz wiedzy.

To wszystko, poza wieloma wykładami, odbędzie się pierwszego dnia. Już dzisiaj warto jednak przypomnieć o zamykającym konferencję wydarzeniu. Niezwykle interesująco i praktycznie zapowiada się Sympozjum Medycyny Rodzinnej, zaplanowane na sobotę.

Ważny jest też udział młodych neurologów, którym udostępniono przestrzeń do prezentacji doniesień naukowych, ciekawych przypadków i swojej działalności organizacyjnej.

Udział w konferencji biorą także przedstawiciele Europejskiej Akademii Neurologii.

Patronat honorowy nad konferencją objęły: Naczelna Izba Lekarska, Rzecznik Praw Pacjenta i Prezydent Miasta Lublin.

Organizatorem logistycznym konferencji jest wydawnictwo Termedia.

 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.