Specjalizacje, Kategorie, Działy

Scanmed w neurologii działać będzie wspólnie z włoskim Instytutem Neuromed

Udostępnij:
Scanmed zawarł z L\'Istituto Neurologico Mediterraneo IRCCS Neuromed w Pozzilli, Włochy, ("Instytut Neuromed") umowę dotyczącą współpracy w dziedzinie biomedycyny, biotechnologii z priorytetowym odniesieniem do neurologii.
Instytut Neuromed to centrum monospecjalistyczne ukierunkowane na badania z zakresu neuronauki i leczenia chorób centralnego oraz obwodowego układu nerwowego, z priorytetowym odniesieniem do neurologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej i neurorehabilitacji, specjalizujące się między innymi w działalności w ramach neurochirurgii funkcjonalnej przy leczeniu padaczki i choroby Parkinsona. -Jest też uznanym ośrodkiem leczenia udarów mózgu. Instytut Neuromed zyskał uznanie międzynarodowe za swój wkład w rozwój neuronauki, prowadzenie działalności klinicznej według najwyższych standardów, współpracę naukową w ramach sieci, jak i za projekty badawcze – czytamy w komunikacie.

Umowa została podpisana na okres 3 lat z klauzulą automatycznego jej przedłużenia na kolejne 3 lata.

Zawarcie powyższej umowy pozwoli Emitentowi we współpracy z Instytutem Neuromed na uczestnictwo w przetargach i konkursach europejskich, rozwój działalności szkoleniowej na poziomie akademicki oraz rozwój działalności medycznej i specjalizacji w zakresie neurologii i neurochirurgii – podaje stockwatch.pl .
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.