Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

VII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa PTN – trzeci dzień jest dniem pytań

Autor: Iwona Konarska |Data: 16.09.2022
 
 
Co i jak zmienić w polskiej neurologii? Listę priorytetów ustalą uczestnicy dyskusji, która odbywa się w trakcie sesji „Strategia dla neurologii”.
O neurologii w wymiarze europejskim mówić będzie prof. Claudio Bassetti, zaś o planach i perspektywach Polskiego Towarzystwa Neurologicznego – prof. Konrad Rejdak.

Kolejne dwa wystąpienia to perspektywa konsultant krajowej i przewodniczącej Krajowej Rady ds. Neurologii. Prof. Agnieszka Słowik skupi się na osiągnięciach, omawiając je z perspektywy konsultant krajowej. Prof. Halina Sienkiewicz-Jarosz podsumuje działalność, przedstawi plany i priorytety rady. Jednym z jej zadań jest zaprezentowanie ministrowi zdrowia strategii w zakresie opieki nad pacjentami z chorobami neurologicznymi.

Problemami, które wymagają zmian i usprawnień, są na pewno brak jasno wytyczonych ścieżek diagnostyczno-terapeutycznych oraz długi czas do rozpoznania, braki kadrowe i białe plamy na mapie dostępności do opieki neurologicznej.

Neurologia w systemie ochrony zdrowia to piątkowy temat przewodni. Możliwości neurologii prezentowane będą w trakcie sesji poglądowych – „Neuroonkologia”, „Choroby pozapiramidowe”. W trakcie sesji specjalnej przedstawione zostaną wyzwania w rozwoju nowych leków.

Bardzo ciekawie zapowiada się „Neurologia a sztuka – prezentacja motywów muzycznych”. Swój czas na przedstawienie przypadków klinicznych mają też młodzi neurolodzy, którzy spotykają się w piątek dwukrotnie – raz w trakcie „Forum przypadków” i po raz kolejny na „Sesji poglądowej”. Otrzymają tam odpowiedzi na pytania – co warto wiedzieć przed wyborem ośrodka na staż kliniczny i jakich błędów nie popełniać, aplikując o grant.

Piątek to dzień pytań – o najnowsze metody leczenia, o konieczne zmiany w systemie ośrodków neurologicznych i o sposoby finansowania.

 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.