Specjalizacje, Kategorie, Działy

Pułapki Codziennej Praktyki Lekarskiej – program 10. edycji konferencji

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krzysztof Zielonka
|
8 i 9 września w Poznaniu odbędzie się jubileuszowe wydanie wyjątkowej konferencji poświęconej trudnym i kontrowersyjnym tematom, często spotykanym w codziennej pracy lekarzy. Już po raz dziesiąty lekarze wysłuchają uznanych ekspertów i dowiedzą się, gdzie i dlaczego najczęściej popełniane są błędy w diagnostyce i leczeniu oraz jak ich unikać.
Na program tegorocznych Pułapek Codziennej Praktyki Lekarskiej składa się dwanaście sesji wykładowych, podczas których zostaną podjęte tematy powszechnie występujących schorzeń diabetologicznych, nefrologicznych, kardiologicznych i neurologicznych. Kierownikiem naukowym spotkania jest prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak.

Od 1 października 2022 r. istnieje możliwość świadczenia opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej. Lekarz, który ją prowadzi, w medycznie uzasadnionych okolicznościach może zlecić pacjentom badania, zarezerwowane do tej pory tylko dla lekarza specjalisty. Wachlarz możliwości dostępnych w opiece koordynowanej oraz sposoby unikania błędów w przypadku pacjentów diabetologicznych będą tematem pierwszego wykładu podczas konferencji, rozpoczynającego sesję „Diabetologia”.

Podczas panelu „Kardiologiczne pułapki w twoim gabinecie” zostanie poruszony temat stosowania leków przeciwkrzepliwych, niewydolności serca, a także arytmii, zarówno spotykanych na co dzień, jak i rzadziej występujących.

Z pewnością warta uwagi będzie sesja dotycząca otyłości, będącej coraz większym problemem zdrowotnym współczesnych społeczeństw. Mowa będzie między innymi o tym, że równa się ona wielochorobowości i wiąże z kolejnymi następstwami w organizmie pacjenta. Wykładowcy odpowiedzą również na pytanie, czy leki na otyłość to pułapka, a także jaką wybrać strategię przyjmowania posiłków.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od sesji poświęconej pułapkom w terapii bólu. Osobno zostaną omówione bóle głowy, szyi oraz kręgosłupa. W trakcie sesji neurologicznej zostanie natomiast poruszony temat drżeń i tego, czy zawsze stanowią one powód do niepokoju, a także diagnostyka choroby Alzheimera.

Sesja „Pułapki od pediatrii do geriatrii”, będąca zwieńczeniem tegorocznej edycji poznańskiej konferencji, dotyczyć będzie między innymi lekozależnych bólów brzucha, prawidłowego postępowania w przypadku zapalenia ucha u dzieci oraz sytuacji, kiedy biegunka dorosłego młodego i starszego powinna wzbudzić naszą czujność.

PROGRAM KONFERENCJI
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.