"Cyfrowy Szpital Przyszłości", czyli o tym, jakie wyzwania stwarza cyfryzacja dla menedżerów i klinicystów

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL
Cyfryzacja szpitali daje szanse na poprawę wyników leczenia i lepszą personalizację terapii, ale niesie zagrożenie atakami hakerów i dostępem do danych medycznych przez osoby nieuprawnione. Jak wykorzystać pierwsze, a uniknąć drugiego? - Odpowiemy o tym podczas konferencji "Cyfrowy Szpital Przyszłości - Digital Hospital of the Future", która odbędzie się 7 i 8 czerwca w Krakowie - mówi prof. nadzw. dr n. med. Mieczysław Pasowicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali i członek zarządu European Association of Hospital Managers w Brukseli.
O czym jeszcze będzie mowa w trakcie konferencji?

- O tym, jak rozliczać budżety ryczałtowe NFZ, aby nie stracić, jak konsolidować szpitale, aby osiągnąć sukces i czy w dobie braku zasobów można zapewnić bezpieczeństwo pacjentów i szpitala i nie naruszać RODO. I o tym, że cyfryzacja stwarza możliwość gromadzenia dużych baz danych o zasięgu międzynarodowym dotyczącym leczenia i wyników określonych chorób oraz metod leczenia, a w poszukiwaniu optymalnego sposobu leczenia danej choroby i danego pacjenta tworzone są rejestry oraz wykorzystywana jest coraz częściej sztuczna inteligencja. Powiemy o najnowszych technologiach w kardiochirurgii , kardiologii i chirurgii naczyniowej oraz laboratoryjnej i o tym, że jej ucyfrowienie pozwala na wdrożenie nowych terapii i porównywanie różnych algorytmów terapeutycznych i wybór optymalnej ścieżki leczenia. Zastosowanie sztucznej inteligencji w onkologii i radiologii może zautomatyzować proces diagnostyki i wprowadzić zupełnie nowe możliwości poprzez eliminację błędu człowieka i lepszy dostęp do bazy wiedzy - wyjaśnia prezes Pasowicz.

Eksperci poruszą problem BIG-DATA oraz medycyny precyzyjnej, a także zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie.

- Na bazie problematyki cyfryzacji, przekształceń w dobie niedoboru zasobów, konsolidacji szpitali, wprowadzania nowych algorytmów w medycynie precyzyjnej przedstawiony zostanie, z udziałem wybitnych ekspertów krajowych i międzynarodowych, obraz aktualnej sytuacji w medycynie i polskich szpitalach - podkreśla Mieczysław Pasowicz.

Kto jest odpowiedzialny za wydarzenie?
"Menedżer Zdrowia" i Termedia są patronami medialnymi konferencji. Konferencję organizuje Polskie Stowarzyszenie Dyrektorów Szpitali. Od początku jego działalności prezesem stowarzyszenia jest dr hab. med. Mieczysław Pasowicz, wieloletni dyrektor naczelny Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Jak się zapisać?
Zapisywać się na konferencję można na stronie: www.dyrektorzyszpitali.org/konferencja.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.