Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

250 mln zł więcej na ratownictwo – wynika z raportu AOTMiT

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 11.09.2021
 
 
Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji publikuje raport w sprawie przygotowania wyceny świadczeń udzielanych przez podstawowe i specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego, czyli tzw. dobokaretki.
AOTMiT – w odpowiedzi na oczekiwania Ministerstwa Zdrowia – informuje o przeprowadzonych analizach kosztowych i proponuje nowe wartości ryczałtów za dobokaretki:
– świadczenia udzielane przez podstawowe zespoły ratownictwa medycznego (dobokaretka typu P) wyniosą 4187 zł, to jest średnio zwiększą się o 1035 zł,
– świadczenia udzielane przez specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego (dobokaretka typu S) wyceniono na 5583 zł – wzrost o 1426 zł.

Z analizy agencji wynika, że „wprowadzenie proponowanych wycen będzie wiązało się z dodatkowymi wydatkami po stronie płatnika publicznego w wysokości 250,6 mln zł netto – co odpowiada zwiększeniu ponoszonych nakładów w obszarze o 13 procent”.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Wycena świadczeń udzielanych przez podstawowe i specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego.

Przeczytaj także: „Wyższe wyceny w ratownictwie medycznym”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe