Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krystian Maj/KPRM

Anna Goławska zmieniła pracę

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 02.12.2021
 
 
Wiceminister zdrowia Anna Goławska zakończyła pracę w ministerstwie, obejmując jednocześnie funkcję dyrektor generalnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Goławska z resortem była związana od 2009 r., zaczynając jako naczelnik. Od 2015 do 2018 r. była zastępcą dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, w którym odpowiadała między innymi za dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych.W grudniu 2018 r. objęła stanowisko dyrektor generalnej resortu, a we wrześniu 2020 r. została pełnomocniczką ministra zdrowia ds. informatyzacji. W październiku zastąpiła wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego – powierzono jej nadzór nad informatyzacją sektora zdrowotnego, w tym Centrum e-Zdrowia.

Jest absolwentką Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Ukończyła też studia doktoranckie z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Kształciła się podyplomowo w zarządzaniu projektami (w Szkole Głównej Handlowej), zarządzaniu zasobami ludzkimi w organizacjach ochrony zdrowia (na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym) i funduszach strukturalnych Unii Europejskiej (na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

Podziękowania od przełożonego
O zmianach w kierownictwie resortu poinformował też minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze – podziękował Goławskiej za współpracę. 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.