Wyślij
Udostępnij:
 
 
Anna Rulkiewicz: System ochrony zdrowia bez sektora prywatnego nie będzie rozwijał się dobrze
Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.09.2018
 
 
– Współpraca między sektorem prywatnym, a publicznym jest bardzo ważna. Powinniśmy dążyć do tego, żeby się pogłębiała i była coraz lepsza. To przyniesie korzyść polskiemu pacjentowi. Konieczne jest wykorzystanie dorobku sektora prywatnego, jego umiejętności, silne strony oraz zastanowienie się, gdzie jest jego miejsce w całym systemie ochrony zdrowia - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".
- Sektor prywatny to przede wszystkim sektor efektywności, dobrego zarządzania i innowacji. Są inwestorzy, którzy chcą rozwijać usługi medyczne w naszym kraju. To szczególnie istotne w momencie, w którym teraz jesteśmy, gdzie tego finansowania na opiekę medyczną nie ma zbyt wiele, a potrzeby zdrowotne rosną, między innymi, ze względu na starzejące się społeczeństwo – twierdzi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED, i dodaje: - Prawdą jest, że system publiczny powinien działać sprawniej.

Rulkiewicz przyznaje, że potencjał, którym dysponuje dziś sektor prywatny pozwala mu doskonale odnaleźć się w roli partnera uzupełniającego lukę, jaką mamy w systemie opieki zdrowotnej.

- To, co dziś znacząco wyróżnia model niepublicznej opieki, to, między innymi, ciągłe dążenie do kompleksowości i koordynacji realizowanych świadczeń. Dbanie o zdrowie pacjentów, to nie tylko właściwa diagnoza i proces leczenia, lecz także zdolność zapobiegania chorobom, przedłużania życia, promowania profilaktyki - mówi Rulkiewicz i podsumowuje: - Powinniśmy wykorzystać dorobek sektora prywatnego, jego umiejętności, silne strony oraz zastanowić się, gdzie jest jego miejsce w całym systemie ochrony zdrowia. Moim zdaniem dzisiaj system bez sektora prywatnego nie będzie rozwijał się dobrze, dlatego że 38 mln Polaków potrzebuje lepszej opieki medycznej, a wyzwań jest bardzo dużo. Dlatego współpraca i pogłębianie jej, zastanawianie się, gdzie i jak możemy wspólnie budować lepszy system, są absolutnie istotne.

Rozmowa Krystiana Lurki z Anną Rulkiewicz do obejrzenia poniżej:

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe