Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Cieszyński komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Autor: Krystian Lurka |Data: 03.12.2019
 
 
– Po pierwsze, przez następne 18 miesięcy nic się nie zmieni, więc te zobowiązania, które ustawa o działalności leczniczej nałożyła na samorządy, powinny być wykonane – mówi wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, komentując orzeczenie TK w sprawie odpowiedzialności finansowej jednostek samorządu terytorialnego.
- Po drugie, jak tłumaczy wiceminister Cieszyński, jeśli przeanalizujemy przepisy w kształcie, który wcześniej obowiązywał [przed wejściem w życie zaskarżonego przepisu nie było obowiązku, ale możliwość pokrywania strat szpitali – przypomina redakcja], okaże się, że to, co chciałyby wyinterpretować z tego orzeczenia samorządy – że państwo powinno przejąć ich zobowiązania – tak samo ma sens teraz, jak i w poprzednim stanie prawnym. A zatem wyrok nie wprowadza w tym zakresie rewolucji - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

- Lepsze efekty przynosi skupianie się na poprawie zarządzania podmiotami leczniczymi niż pójście na drogę sądową - wyjaśnia wiceminister Cieszyński.

Jeśli chcesz ściągnąć wyrok, kliknij w: „Wyrok w sprawie odpowiedzialności finansowa jednostek samorządu terytorialnego (samorządu województwa mazowieckiego jako podmiotu tworzącego) za stratę netto samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej”.

Przeczytaj także: „Janiszewski komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego”, „Starcie tytanów” i „Koło ratunkowe dla samorządowców?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.