Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum/Kurier Medyczny

Czech o najważniejszych trzech dokonaniach w systemie ochrony zdrowia w 2019 r.

Źródło: Kurier Medyczny/KL
Autor: Agnieszka Starewicz-Jaworska |Data: 22.01.2020
 
 
Tagi: Marcin Czech
- Po pierwsze, należy odnotować informatyzację ochrony zdrowia. Z wielką zazdrością patrzyliśmy na ten proces u sąsiadów, na przykład w Estonii. Dopiero działania podjęte w 2019 r. spowodowały, że mamy e-receptę obowiązującą od 8 stycznia 2020 r. To nie znaczy, że wszystko od razu działa fenomenalnie, ale informatyzacja wkroczyła w system dużymi krokami – mówi były wiceminister zdrowia Marcin Czech w rozmowie z „Kurierem Medycznym”.
- Po drugie, mocniej została zainicjowana praca analityczna Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia i NFZ, co – mam nadzieję – będzie skutkować możliwością podejmowania decyzji na podstawie informacji, a nie tego, co się komuś wydaje – wyjaśnia ekspert.

Marcin Czech przyznaje, że trzecim sukcesem jest powołanie Agencji Badań Medycznych.

- ABM wypełnia lukę między badaniami podstawowymi a typowo medycznymi. Przytaczane już wyniki konkursu organizowanego przez tę instytucję wskazują, jak duże są oczekiwania w tym zakresie – zapowiada Czech.

Rozmowę w całości opublikowano w „Kurierze Medycznym” 5/2019.

Przeczytaj także: „Równowartość połowy paczki papierosów za wizytę u specjalisty”, „Czech o tym, czego możemy spodziewać się w 2020 r.” i „Marcin Czech: Znowelizujmy ustawę refundacyjną”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe