Wyślij
Udostępnij:
 
 
Narodowy Fundusz Zdrowia

Ewa Skrbeńska pełni obowiązki dyrektora jednego z oddziałów funduszu

Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 17.09.2021
 
 
Dotychczasowa zastępczyni dyrektora lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Ewa Skrbeńska będzie kierować tamtejszymi strukturami – Piotr Bromber, który do tej pory był dyrektorem, jest nowym wiceministrem zdrowia.
Od 13 września Piotr Bromber, dotychczasowy dyrektor lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, jest wiceministrem zdrowia. Zajmuje się dialogiem z medykami. Lubuskim oddziałem kierował od 2015 r.

Zastąpi go Ewa Skrbeńska, która była zastępcą dyrektora do spraw medycznych w oddziale. Od 14 września, decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, pełni jednocześnie obowiązki dyrektora oddziału.

Skrbeńska jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania i ochrony danych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

W lubuskim oddziale NFZ pracuje od kwietnia 2020 r., od razu na stanowisku zastępcy dyrektora ds. medycznych. Wcześniej, od 2004 do 2016 r., była pełnomocnikiem ds. zarządzania jakością w szpitalu w Środzie Wielkopolskiej, a w latach 2016–2020 pracowała w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Kierowała tam działem monitorowania jakości i ochrony danych osobowych.

Przeczytaj także: „Nowy wiceminister zajmie się negocjacjami”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe