Grzegorz Gielerak generałem dywizji

Udostępnij:
Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego nominację odebrał z rąk ministra obrony narodowej. Choć wyróżnienie uzasadniały potrzeby wojskowe, trzeba przy tej okazji, że profesor-generał stworzył jedną z najlepszych polskich klinik. Jest m. in. laureatem nagrody "Sukces Roku", którą odebrał w 2012 roku.
Od 29 listopada w liczącym 100 tysięcy żołnierzy Wojsku Polskim jest około 80 generałów i admirałów.

- Wręczając panom generałom te nominacje głęboko wierzę, że wręczam je ludziom, którzy bohaterstwo, miłość ojczyzny, determinację w budowaniu silnej Polski, bezpiecznej Polski, mają głęboko w sercu. Macie jeszcze niezwykle ważny element, doświadczenie - mówił prezydent Duda, o czym informuje TVN.

Wojskowy Instytut Medyczny, kierowany przez generała Gieleraka służy nie tylko wojsku. To jeden z najlepszych szpitali klinicznych w Polsce. - Wszystkie działania, jakie podejmujemy, to wyjście naprzeciw potrzebom – powiedział generał, gdy w 2012 roku odbierał nagrodę "Menedżera Roku w ochronie zdrowia – placówki SPOZ". - Bycie takim ośrodkiem jak my zobowiązuje do tworzenia inwestycji znaczących dla regionu i kraju. Nie jest to łatwe – dodawał.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.