iStock

Ile miejsc na studiach medycznych?

Udostępnij:
W roku akademickim 2023/2024 – w porównaniu z poprzednim – limity przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym zwiększono o 327 miejsc – do 11 142. Najwięcej na naukę stacjonarną w języku polskim przyjmie na medycynę Śląski Uniwersytet Medyczny – najmniej Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu, w której kształcenie przyszłych lekarzy dopiero się zacznie.
Limity są w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym opublikowanym 11 lipca w Dzienniku Ustaw – z dokumentu wynika, że na studia na kierunku lekarskim limit przyjęć ogółem wynosi 9804 miejsc, a na lekarsko-dentystycznym – 1338 miejsc.

Rozporządzenie z listą uczelni do obejrzenia poniżej.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Rozporządzenie ministra zdrowia z 7 lipca 2023 r. w sprawie limitu przyjęć na studia na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym.

Nowe przepisy obowiązują od 12 lipca.

Przeczytaj także: „Armia nowego wzoru”, „Ilu jest, a ilu potrzeba lekarzy – i jak punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia” i „Pominięta jakość kształcenia”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.