iStock

Ile zarabiali lekarze?

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
168,11 zł – tyle w pierwszym kwartale 2022 r. średnio mógł dostawać za godzinę lekarz w Polsce. W czwartym – już 183,3 zł. Najwyższe stawki w Polsce mieli endokrynolodzy, reumatolodzy i dermatolodzy, najniższe interniści – wynika z raportu dotyczącego zarobków lekarzy przygotowanego na podstawie danych ofert pracy z grupy „Lekarze – oferty pracy”.
Streszczamy analizę.

Z przygotowanego raportu jednoznacznie wynika, że w 2022 r. najwięcej mogli zarabiać lekarze w specjalistycznej opiece zdrowotnej – średnio 232 zł za godzinę. Najmniej w szpitalach – 141 zł.

Duża różnica w stawkach dotyczyła poszczególnych specjalizacji. Najwyższe stawki były oferowane endokrynologom (średnio 265 zł za godzinę), reumatologom (250 zł), dermatologom (249 zł) i laryngologom (243 zł) – za to najniższe w medycynie paliatywnej, internie, medycynie rodzinnej, pediatrii i medycynie ratunkowej, czyli stawki rzędu 153–162 zł.

Statystycznie najwyższe wynagrodzenia lekarze mogli otrzymać w województwach małopolskim (209 zł za godzinę brutto), mazowieckim (194 zł) i wielkopolskim (183 zł). Najniższe natomiast w województwach świętokrzyskim (136,6 zł) oraz podlaskim (137,50 zł). Stawki były zależne od wielkości miejscowości, w której oferowano pracę – średnia stawka w miastach liczących powyżej 500 tys. mieszkańców wynosiła ok. 198 zł za godzinę, a w miejscowościach poniżej 5 tys. – 167 zł.

Publikujemy raport w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Raport stawek oferowanych za pracę lekarzy na platformie „Lekarze – oferty pracy” za 2022 rok.

„Lekarze – oferty pracy” to facebookowa grupa zrzeszająca prawie 30 tys. lekarzy i pracodawców, w której internauci wymieniają się ofertami pracy i informacjami dotyczącymi zatrudnienia.

Przeczytaj także: „Leczenie już się nie opłaca”, „Biedny jak minister” i „Ile zarabiają dyrektorzy polskich szpitali?”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.