Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jacyna: Będą wytyczne w sprawie zatrudniania lekarzy z zakazem konkurencji
Źródło: KL, RMF FM
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.09.2018
 
 
Prezes Narodowego Fundusz Zdrowia zadeklarował, że nie będzie dowolności przy wydawaniu decyzji, czy szpital może zatrudnić lekarza z zakazem konkurencji. - Powstaną w tej sprawie wytyczne - zapowiedział Jacyna. Kiedy?
Andrzej Jacyna w rozmowie z RMF FM przyznał, że NFZ nie będzie z zatrudniania lekarzy z "lojalką" robił problemu dyrektorom szpitali. - Trzeba na to patrzeć realnie. W wielu miejscach szpitale powiatowe są oparte o pracę lekarzy kontraktowych. Dyrektor oddziału wojewódzkiego będzie na to reagował tak, by nie było trudności w dostępie do świadczeń - wyjaśnił.

Kiedy powstaną wytyczne? NFZ określi zasady po 20 września. - Wtedy prezes funduszu planuje spotkać się ze wszystkimi dyrektorami wojewódzkimi i opracować kryteria, kiedy wpisywać szpital na listę placówek zagrożonych z powodu braku lekarzy, bo ci wybrali etat w innym szpitalu - poinformowało RMF FM.

Przeczytaj także: "Jakub Szulc: „Lojalki” mogą skutkować zamknięciem co czwartego szpitala".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe