Wyślij
Udostępnij:
 
 
Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta

Jankowski krytykuje polityków

Źródło: Kurier Medyczny/KL
Autor: Agnieszka Starewicz-Jaworska |Data: 12.12.2019
 
 
Czy porozumienie ponad podziałami w kwestii wizji ochrony zdrowia jest możliwe? - Wierzę, że jest, ale obawiam się, że nie na gruncie politycznym - mówi Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, w rozmowie z „Kurierem Medycznym”. - Politycy są gotowi zgadzać się tylko na to, co jest bezpieczne i nie obciąży ich odpowiedzialnością - dodaje.
- Niestety, to politycy decydują o kształcie ochrony zdrowia w Polsce. Mówią o dojściu do średniej unijnej nakładów na ochronę zdrowia w 2030 r., a to oznacza, że wciąż „grają” szalenie zachowawczo i po prostu boją się tego tematu - mówi prezes Jankowski w rozmowie z „Kurierem Medycznym”. Podkreśla jednocześnie, że dłużej unikać odpowiedzialności za ten sektor po prostu się nie da.

Rozmowę w całości opublikowano w „Kurierze Medycznym” 4/2019.

Przeczytaj także: „Czy powinniśmy zatrudniać lekarzy z Ukrainy w Polsce? Jankowski odpowiada” i „Jankowski: Tak, Polska to chory kraj”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe