Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kępowicz: Inwestowanie w innowacyjne technologie to źródło oszczędności dla wszystkich
 
Działy: Aktualności
- Inwestowanie w dobre pomysły i rozwiązania nie tylko technologiczne, lecz także procesowe może być źródłem oszczędności dla systemu, który najczęściej dysponuje ograniczonym budżetem - powiedział Michał Kępowicz z Philips Health Systems Poland & Baltics.
Michał Kępowicz, dyrektor do spraw relacji zewnętrznych Philips Health Systems Poland & Baltics:
- Jestem przekonany, że jeśli nawet na początku trzeba więcej zainwestować w takie innowacje, to finalnie możemy się spodziewać bardzo realnych oszczędności. Nowe technologie prowadzą m.in. do szybszego i trafniejszego diagnozowania, zmniejszonego narażenia pacjentów na negatywne czynniki, mniej inwazyjnego leczenia czy łatwego dostępu do wyników obrazowania z wielu rozproszonych lokalizacji. Warto zwrócić również uwagę, że takie rozwiązania pozwalają uzyskać zupełnie nową jakość w zakresie szybkości i trafności diagnostyki, bezpieczeństwa personelu i pacjentów, zmniejszenia liczby badań, lepszej organizacji pracy personelu, ograniczenia liczby readmisji, wykorzystania danych do badań naukowych. Te wszystkie elementy przynoszą znaczne oszczędności w systemie. Koszty są amortyzowane przez przełomowe i wydajne technologie. Takim zmianom i efektom służą rozwiązania, które wypracowujemy w firmie Philips.

Coraz częściej wyzwaniem dla systemu ochrony zdrowia jest zwiększająca się ilość gromadzonych danych, co będzie oznaczać ogromne obciążenie związane z ich selekcją i trafnym wnioskowaniem. Dlatego istotne może się okazać sprzężenie polityki państwa i systemu publicznego z możliwościami firm technologicznych. Trójkąty innowacji, wspólne inicjatywy badawcze i wdrożeniowe, predefiniowane zamówienia na kompleksowe rozwiązania dotyczące konkretnych celów zdrowotnych i społecznych to kierunki, które mogą dać dobre efekty dla wszystkich uczestników tego ważnego zadania, jakim jest dbanie o jak najdłuższe utrzymanie dobrego stanu zdrowia i podwyższanie jakości życia.

Michał Kępowicz był panelista sesji „W sieci prawdy” i „Czy szpitale to miejsce na innowacyjność?” podczas "Priorytetów 2017".

Przeczytaj także: ""Matka – Polka" globalną stolicą innowacji" i "Kępowicz: Telemedycyna to przyszłość i nikt w to nie wątpi".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe