Wyślij
Udostępnij:
 
 
LUX MED

LUX MED przejmie dwa szpitale i ośrodek diagnostyczny

Źródło: LUX MED
Autor: Krystian Lurka |Data: 18.06.2019
 
 
Grupa LUX MED przejmie Centrum Medyczne MAVIT Sp. z o.o., do którego należą szpital okulistyczny i ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz szpital specjalistyczny w Katowicach, oferujący świadczenia medyczne w zakresie okulistyki, chirurgii szczękowo-twarzowej i laryngologii. Transakcja czeka jeszcze na decyzję UOKiK.
- Bardzo się cieszę, że do naszej grupy dołącza tak uznana i dysponująca ogromnym doświadczeniem spółka jak Centrum Medyczne MAVIT. Transakcja ta doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działa LUX MED i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki szpitalnej – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED. Przyznaje, że to kolejny ważny krok w rozwoju grupy, który pozwoli świadczyć nowoczesne i wysokospecjalistyczne usługi w zakresie okulistyki, laryngologii i chirurgii szczękowo-twarzowe.

- Dla naszego bardzo doświadczonego zespołu dołączenie do Grupy LUX MED to szansa na podjęcie nowych wyzwań i kolejny etap rozwoju - mówi Andrzej Mądrala, założyciel i prezes zarządu Centrum Medycznego MAVIT. - Jesteśmy gotowi, zgodnie z założeniami, podejmować intensywne działania rozwojowe z zakresu nowoczesnej okulistyki, budując w Grupie LUX MED sieć specjalistycznych ośrodków medycznych spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości leczenia - dodaje Mądrala.

- Z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że Grupa LUX MED zostanie nowym właścicielem Centrum Medycznego MAVIT. Mam nadzieję, że dołączając do wiodącej grupy medycznej Centrum Medyczne MAVIT będzie dalej rozwijało się w ramach obecnych placówek, ale również będzie miało szansę na zaoferowanie swoich usług nowym pacjentom i w nowych lokalizacjach - mówi Aleksander Kacprzyk, współzałożyciel i Partner Zarządzający funduszu Resource Partners.

A wcześniej...
To kolejna duża inwestycja LUX MED w obszarze szpitalnictwa. Dwa lata temu Grupa LUX MED otworzyła nowoczesny szpital onkologiczny Magodent na warszawskim Żoliborzu. Rozwija też ofertę w zakresie ortopedii i medycyny sportowej w ramach działalności szpitala Carolina Medical Center, a także świadczy zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, ginekologicznej, urologicznej oraz chirurgii plastycznej w Szpitalu LUX MED Puławska. Przed transakcją Grupa LUX MED była właścicielem siedmiu specjalistycznych szpitali na terenie Warszawy, Łodzi i Bełchatowa.

Przeczytaj także: "LUX MED najczęściej w prasie (i nie tylko)".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe