Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bartosz Banka/Agencja Gazeta

Minister mówił o bojaźliwości protestujących

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.09.2021
 
 
Minister zdrowia Adam Niedzielski zaprosił protestujących pracowników ochrony zdrowia na spotkanie – miało się odbyć 14 września. Do rozmów jednak nie doszło, bo przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia nie przyszli – konsekwentnie domagają się rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim.
Negocjacje miały odbyć się w Centrum „Dialog” 14 września o godz. 13. Na miejscu zjawili się między innymi przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, w tym szef resortu Adam Niedzielski. Kilka minut po godz. 13 wyszli do dziennikarzy.

– Chcieliśmy porozmawiać o realności postulatów, o tym, co one oznaczają dla funkcjonowania państwa. Niestety, propozycja nie spotkała się z zainteresowaniem – poinformował Niedzielski, podkreślając, że „oznacza to pewnego rodzaju bojaźliwość, jeśli chodzi o prowadzenie merytorycznej dyskusji”.

– Nie mogę czekać na ewentualną skłonność do rozmowy ze strony protestujących, dlatego zdecydowałem o tym, żeby o problemach, które między innymi były zasygnalizowane w postulatach komitetu protestacyjnego, porozmawiać podczas forum Zespołu Trójstronnego – stwierdził Adam Niedzielski. Oświadczył, że chciałby „te kwestie przedyskutować 16 września”.

Przeczytaj także: „Barierki i zasieki to nie jest zaproszenie do dialogu”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe