Wyślij
Udostępnij:
 
 
UCK

Naukowiec GUMed z prestiżową nagrodą

Źródło: GUMed
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 17.11.2020
 
 
Dr n. med. Blanka Seklecka z Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed, kierownik Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, została zwyciężczynią w międzynarodowym konkursie Christine Pierre Clinical Trials Lifetime Achievement Award w dziedzinie badań klinicznych.
Nagrodę Christine Pierre Clinical Trials Lifetime Achievement Award otrzymują naukowcy rewolucjonizujący badania kliniczne. Dr Seklecka, która pokonała badaczy z USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, jest nie tylko kierownikiem Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz UCK, ale też jego pomysłodawcą i założycielem. Jednostka ta zajmuje się wstępnym badaniem nowych leków – m.in. określaniem ich dawek oraz oceną efektywności i wpływu na organizm pacjenta.

Organizatorzy konkursu docenili pracę dr Sekleckiej, podkreślając, że już po roku funkcjonowania ośrodek prowadzi we współpracy z wieloma nowoczesnymi laboratoriami badania nad 23 nowymi lekami. Jego założycielka ponadto sama przeszkoliła zespół w taki sposób, aby miał on możliwość pełnej i rzetelnej analizy testowanych substancji.

W konkursie im. Christine Pierre mogą wziąć udział liderzy i praktycy z dziedziny badań klinicznych, którzy wywarli znaczący wpływ na tę branżę, wskazali kierunki rozwoju i pozostawili po sobie dziedzictwo. Nominacje do nagrody były otwarte dla społeczności prowadzącej badania kliniczne, a zwycięzcę wybierali naukowcy z całego świata.


Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe