Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pixabay

Polacy chcą lepszej ochrony zdrowia

Autor: Krystian Lurka |Data: 14.10.2019
 
 
- Na sondażowe pytanie, o co przede wszystkim powinien zadbać nowy rząd, 81,2 proc. ankietowanych odpowiedziało, że ochrona zdrowia. 32,1 proc. uznało, że o polepszenie jakości edukacji, a 26,9 proc., że o sytuację materialnej seniorów - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.
20,6 proc. przepytanych odpowiedziało, że ważne jest zwiększenie płac, a 18,5 proc. że ekologia i klimat.

- Nowy rząd będzie musiał pokazać, że stara się coś zmienić w służbie zdrowia. Kłopotem jest duży poziom niedookreśloności tego postulatu. Innej poprawy oczekuje emeryt, innej ktoś chronicznie chory, a jeszcze innej zdrowy młody człowiek, który rzadko jest u lekarza – podkreślił politolog Rafał Chwedoruk w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Wyjaśnił, że ochrona zdrowia znalazła się w takim punkcie, że proste podwyższenie finansowania nie będzie remedium, bo jednocześnie trzeba zwiększać liczbę lekarzy, pielęgniarek i wprowadzać zmiany organizacyjne.

Przeczytaj także: "Zagłosowali na PiS" i "Chybił trafił".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe