Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Prace nad jakością odroczone ►

Udostępnij:
26 maja podczas posiedzenia sejmowej Komisja Zdrowia planowano pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Obrady zakończyły się jednak już po kilkunastu minutach – przełożono je.
Zaledwie kilkanaście minut trwało posiedzenie dotyczące poselskiego projektu ustawy o jakości, wniesionego przez posła Prawa i Sprawiedliwości Czesława Hoca.

Spotkanie rozpoczął przewodniczący komisji Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniał, że „projekt został doręczony posłom 23 maja, czyli aby przystąpić do pierwszego czytania bez zachowania obowiązującego siedmiodniowego terminu na zapoznanie się z dokumentem, członkowie muszą wyrazić na to zgodę”.

Wtedy to sprzeciw wnieśli posłowie opozycji.

– To nie jest tak, że w tym nowym projekcie nie ma nic nowego i nie trzeba czasu na przygotowanie się i na dyskusję o tym, nad czym mamy pracować – stwierdziła Elżbieta Gelert z Koalicji Obywatelskiej.

Wniosek o przystąpienie do pierwszego czytania bez zachowania siedmiodniowego terminu poparło czternastu posłów, przeciw było piętnastu, nikt się nie wstrzymał – ostatecznie posiedzenie odroczono na 13 czerwca.

Posiedzenie w całości do obejrzenia poniżej.Transmisji nie można obejrzeć na niektórych telefonach komórkowych.

Przeczytaj także: „Ustawa o jakości w Sejmie”, „Nowe przepisy o jakości – komentarz eksperta”, „Nowe przepisy o jakości w Sejmie”, „Nie zlikwidują CMJ – to dobra decyzja” i „Odszkodowania za niepożądane zdarzenia – w przepisach o jakości”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.