Wyślij
Udostępnij:
 
 
UM we Wrocławiu

Profesorowie - Piotr Ponikowski, Adam Torbicki, Jacek Namieśnik, Hazem M. Kalaji na liście najczęściej cytowanych naukowców na świecie

Źródło: UM we Wrocławiu
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 24.11.2020
 
 
Już po raz szósty z kolei rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (na zdjęciu) jest w zestawieniu przygotowanym przez międzynarodową firmę analityczną Clarivate Analytics na podstawie bazy Web of Science.
W tegorocznej edycji listy ponownie znalazło się czterech Polaków. Poza prof. Ponikowskim są to wyróżniony po raz piąty z kolei prof. Adam Torbicki, również kardiolog, były rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik, wyróżniony pośmiertnie drugi raz, oraz Hazem M. Kalaji ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wcześniej afiliujący się uczelnią z Arabii Saudyjskiej.

W zestawieniu Highly Cited Researchers 2020 tworzonym przez Clarivate Analytics wyróżniani są uczeni, których publikacje znalazły się wśród procentu najbardziej cytowanych w 21 dziedzinach nauki. W tegorocznym rankingu znalazło się 6389 badaczy z całego świata. Ponad 40 proc. ujętych w nim uczonych pochodzi z USA, a na drugiej pozycji znalazły się Chiny (około 12 proc.), których udział rośnie z roku na rok. Przy określaniu pozycji w rankingu brano pod uwagę publikacje z lat 2009-2019, co uzasadnia obecność na niej zmarłego prof. Namieśnika.

Lista najczęściej cytowanych naukowców świata na stronie internetowej: recognition.webofscience.com/2020..
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe