Wyślij
Udostępnij:
 
 

Projekt rozporządzenia w sprawie standardów w anestezjologii

Źródło: KL, Rządowe Centrum Legislacji
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 21.11.2018
 
 
Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Chodzi o wydłużenie terminu dostosowania do wymagań dotyczących rozdzielności oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii dla dorosłych i dzieci oraz utrzymania kwalifikacji personelu medycznego.
- Projekt rozporządzenia zmienia termin dostosowania do wymagań określonych w części normatywnej rozporządzenia, dotyczących rozdzielności oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii dla dorosłych i dzieci oraz utrzymania kwalifikacji personelu medycznego - czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Konieczność wydłużenia terminu dostosowania wynika przede wszystkim ze zróżnicowanego poziomu standardu wyposażenia bazy oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, a także zabezpieczenia personelu medycznego. To powoduje zagrożenie dla pacjentów.

- Przyjęcie zaproponowanego rozwiązania pozwoli na kontynuację działań dostosowawczych w tym zakresie przez podmioty nie spełniające wymagań określonych w rozporządzeniu - czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Projekty dotyczy 471 podmiotów leczniczych, w których są 575 oddziały anestezjologii i intensywnej terapii.

Dokument jest dostępny na stronie Rządowego Centrum Legislacji w zakładce: "Projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii".

Przeczytaj także: "Projekt rozporządzenia w sprawie leczenia osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.