Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krystian Maj/KPRM

Szumowski zapowiedział zawieszenie rehabilitacji

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 31.03.2020
 
 
– Wstrzymujemy wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży, zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas wtorkowej konferencji prasowej. Co poza tym?
Minister Łukasz Szumowski poinformował, że nadal będzie można wychodzić na spacery, ale mają być one krótkie. – To nie jest czas na utrzymywanie czy poprawianie kondycji fizycznej. To nie jest czas na maszerowanie przez wiele kilometrów i trenowanie biegów. Można wyjść z domu, żeby przewietrzyć głowę, dla zdrowia psychicznego – podkreślił.

Zapowiedział też, że zamknięte zostają wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu, a także hotele i inne miejsca noclegowe. - Jest wyjątek – mogą funkcjonować, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji, a także gdy przebywa w nich personel medyczny (niektóre samorządy wykupiły miejsca w hotelach i pensjonatach blisko szpitali na potrzeby medyków) – wyjaśnił.

Czego jeszcze? Więcej o obostrzeniach na stronie Ministerstwa Zdrowia: www.gov.pl/web/koronawirus.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe