Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Szykują się zmiany minimalnego wynagrodzenia w podmiotach leczniczych

Redaktor: Monika Stelmach |Data: 28.09.2020
 
 
Ministerstwo Zdrowia powołało zespół ds. opracowania zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Propozycja nowelizacji ma być gotowa najpóźniej do końca października.
Zgodnie z rozporządzeniem zespół będzie organem pomocniczym ministra zdrowia, a jego zadaniem będzie opracowanie propozycji zmian przepisów ustawy z 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

W skład zespołu wchodzą:
1) przewodniczący – sekretarz stanu nadzorujący prace Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia,
2) członkowie:
a) po jednym przedstawicielu wskazanym przez reprezentatywne organizacje związkowe oraz reprezentatywne organizacje pracodawców, o których mowa w art. 23 i art. 24 ustawy z 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2232 oraz z 2020 r. poz. 568),
b) zastępca prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia,
c) dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia,
d) dyrektor Departamentu Prawnego w Ministerstwie Zdrowia,
e) dyrektor Departamentu Analiz i Strategii w Ministerstwie Zdrowia,
f) dyrektor Departamentu Systemu Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia,
3) sekretarz – przedstawiciel Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia.

Zespół zakończy swoją działalność po przekazaniu ministrowi właściwemu do spraw zdrowia propozycji zmian – niepóźniej niż 31 października 2020r.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Zarządzenie ministra zdrowia w sprawie powołania zespołu do spraw opracowania propozycji zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych”

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe