Wyślij
Udostępnij:
 
 
Facebook/TomaszGrodzki

Tomasz Grodzki: Wypowiedź premiera o epidemii była nierozważna

Źródło: TVN24, Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 03.07.2020
 
 
– Wypowiedź Mateusza Morawieckiego, z której wynika, że COVID-19 jest w odwrocie, jest co najmniej nierozważna i nie powinna padać z ust premiera. To wykorzystywanie wirusa do doraźnych celów wyborczych – ocenił marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Prof. Tomasz Grodzki był proszony w TVN24 o komentarz do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

– Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się koronawirusa i epidemii. To dobre podejście, bo COVID-19 jest w odwrocie, już nie musimy się go bać. Trzeba pójść na wybory – mówił Morawiecki 1 lipca w Tomaszowie Lubelskim.

Marszałek Senatu ocenił, że wypowiedź szefa rządu jest nierozważna.

– W medycynie opieramy się na faktach, twardych danych. A te są takie, że w Polsce, ale i na świecie, pandemia koronawirusa nie jest opanowania. Przestrzeganie zasad ostrożności – używanie maseczek, rękawiczek i przestrzeganie dystansu społecznego – zwłaszcza u ludzi starszych jest szczególnie ważne – podkreślił Grodzki.

– Premier nie powinien wykorzystywać koronawirusa do doraźnych celów politycznych, aby, zmobilizować swój elektorat.To nie przystoi – stwierdził Grodzki.

Przeczytaj także: „Morawiecki: Koronawirusa już nie trzeba się bać”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe